Şehr-i İstanbul : Renklerin Diyarı (Belgesel)

İstanbul daima dünyaya; insanı ile hoşgörüyü, kültür ve tarihi ile eşsizliğini, doğası ile nasıl bir cennet olduğunu göstermeye hazır büyüleyici bir kent olmuştur. “Şehr-i İstanbul : Renklerin Diyarı” bu değerlerin dünyaya tanıtılması için büyük bir rol oynamayı hedefliyor. Belgesel, bu toprakların büyüsünü, kelimelere sıkıştırmak yerine İstanbul’u en iyi anlatacak müzikler eşliğinde görsel bir şölenle sunmaktadır.

Cezmi Kardaş – Yönetmen

1999’den bu yana bir çok diziye ve sinema filmlerine görsel efekt süpervizörlüğü yaptı. Tolga Örnek’in Gallipoli (Gelibolu) adlı belgeselinde fotoğraf hareketlerinin görsel efekt düzenlemesini yaptı.

Bu belgeselin görsellerinin çok beğenilmesi üzerine bu alanda bir çok benzer işe imza attı. Bu işlerin en göze çarpanlarından biri de Fenerbahçe 100. Yıl belgeselinin fotoğraf ve görsel efekt düzenlemesidir.

Bir çok dizi, belgesel ve sinema filmlerinin görsel efektlerini yapan yönetmen. Ayrıca video klip ve reklam filmleri alanında da bir çok başarılı işe imza attı.

Bu video kliplerden en öne çıkanları; 2005 yılında çektiği TikTak adlı rock grubunun Oyun adlı parçasının klibi, 2006 yılında çektiği Monolenium adlı new age tarzı The Birth adlı parçasının klibi ve Manga adlı rock grubunun Libido adlı parçasının klibidir.

Türkiye’nin en önemli markalarının reklam filmlerinin görsel efekt tasarımlarına başarı ile imza attı.

Şehr-i İstanbul: Renklerin Diyarı (Belgesel) Fotoğrafları