“Rom An”la Mehmet Uzer Saray’ın gururu oldu – Sarayhaber

Antakya 8.Uluslararasi Film festivalinde Yapımcısı Saraylı Avukat Mehmet Uzer olan Yef Medya’nın “Rom An” adlı uzun metraj filmi birinciliğe layık görüldü.

Antakya 8. Uluslararası Film Festivali’nin ‘Altındefne’ ödül kazananlar açıklandı.

Ansam Kültür Derneği tarafından, 16 – 22 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen Antakya 8. Uluslararası Film Festivali’nin ‘Altındefne’ ödülleri açıklandı. 54 ülkeden 430 filmin başvurduğu ve 62 filmin yarıştığı festivalde Dünyanın birçok ülkesinden oluşan Jüri üyeleri, ödülleri belirlemede çok titiz davrandı. Jüri başkanı Cem Saçar, “Jüri üyesi arkadaşlarımızla birlikte, defalarca filmlerin puanlarını değerlendirerek ancak nihai sonuçlara varabildik” diye konuştu.

Festivalin jüri üyeliklerini, Ana Jüri Başkanlığı’nı , Hollywood Türk Filmleri Festivali Yöneticisi Cem Saçar., Balkan’s Gate film festivali kurucusu Yönetmen Ajola Daja, Yönetmen Talip Karamahmutoğlu, Fenerbahçe Üniversitesi Sinema Bölüm Başkanı, Akademisyen ,Yönetmen Dr. Erkan Turan, Yönetmen Steve Johnson, Oyuncu Cem Bender, Yönetmen David Li , gerçekleştirdi.

En iyi film / Best Film dalında 1’inciliği 62 Filmin yarıştığı Yapımcılığını YEF Media adına Mehmet Uzer ve Oğuzhan Yıldız’ın üstlendiği, senaryosu Oğuzhan Yıldız’a ait olan; ‘ROM AN’ adlı film aldı.

“ROM AN” FİLMİNİN KONUSU

Hayatta istediklerini bulamayan, gelecekten beklentisi olmayan iki insanın müziğe besledikleri aşk sebebiyle başlarına gelen duygusal serüveni anlatmaktadır. Üç yaşından itibaren yetimhanede büyümüş bir Roman genci olan 21 yaşındaki Ali (ROM) ve eskiden ünlü bir virtüöz olan daha sonra oğlunun ölümü sonucu yaşam enerjisini kaybeden Beste’nin hikayesidir.

Mehmet Uzer 2017 Yılında da yönetmenliğini Kenan Öztürk’ün yaptığı, senaryosu Oğuzhan Yıldız’a ait olan 28 Nisan 2017’de vizyona girmiş sinema filmi “Aç Kapıyı Çok Fenayım, ile de güzel bir başarı elde etmişti.

Av. Mehmet Uzer Kimdir?

Sekiz yılı uluslararası NATO karargâhlarında olmak üzere, 22 yıl Türk Silahlı Kuvvetlerinde deniz astsubayı olarak görev yaptı. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 1996 yılında mezun oldu. 2002 – 2004 yıllarında Brüksel’deki St. Louis Üniversitesi’nden AB Müktesebatı konusunda yüksek lisans derecesi aldı. Yüksek lisans eğitimi sırasında özellikle enerji mevzuatı üzerinde uzmanlaştı.
Halen, kurucusu olduğu Legal İstanbul hukuk bürosunda enerji, spor, tazminat, yabancılar, şirketler, kentsel dönüşüm hukuku ile AB müktesebatı konularında hizmet vermektedir.

En iyi film / Best Film
Rom An / 2020 / Mehmet Uzer, Oğuzhan Yıldız / 01:48:00 / Turkey

Kaynak: https://sarayhaber.net/rom-anla-mehmet-uzer-sarayin-gururu-oldu.html

Bir cevap yazın