Rom-An – Magazinci.com

MAGAZİNCİ VİDEO HABER- Hayatta istediklerini bulamayan, gelecekten beklentisi olmayan iki insanın müziğe besledikleri aşk sebebiyle başlarına gelen duygusal serüveni anlatmaktadır. Altı yaşından itibaren yetimhanede büyümüş bir Roman genci olan 21 yaşındaki Ali (ROM) ve eskiden ünlü bir virtüoz olan daha sonra oğlunun ölümü sonucu yaşam enerjisini kaybeden Leyla’nın hikayesidir.

Başrolün de Ayçe Abana ve Anıl Çağlar Tel rol almaktadır. Oktay Oy, Tuncay Gençkalan, Aslı Bankoğlu, Mete Yağcı, Ersin Olgaç, Nilgün Kasapoğlu, Levent Aykul, Çetin Yeltekin, Alper Atak, Enes Külahçı, Nurhak Mine Söz, Adnan Mehmet Ali Aslan gibi isimlerin yer aldığı filmin yönetmen koltuğunda ise aynı zamanda senaryoya imzasını atan Oğuzhan Yıldız yer alıyor.

Film önce festivallerde sonra vizyonda gösterime girecektir. Klasik müzik ve roman müziğini aynı çatıda buluşturan filmin müziklerini Türkiye’nin önemli film müziği bestecilerinden Yıldıray Gürgen yapmıştır. Görüntü yönetmenleri ise Cengiz Uzun ve Tarkan Ünlü’dür.

YEF Media adına Mehmet Uzer ve Oğuzhan Yıldız filmin yapımcılığını üstleniyor.

Kaynak: https://www.magazinci.com/icerikler/sinema/rom-an-festival-filmi-cok-yakinda-izleyiciyle-bulusmaya-hazirlaniyor_64550.html

Bir cevap yazın