NEYZEN KEREM TUFAN, 1983 yılında Aydın’da doğdu.

İlköğrenimini; Aydın’da Gazi Paşa İlköğretim Okulu’nda, Liseyi; Çankırı Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’nde hazırlık okuduktan sonra, liseyi Aydın Lisesi’nde tamamladı.

Müzik yaşamına sekiz yaşında piyano dersleri ile başladı. Lise döneminde bir süre keman dersleri de aldıktan sonra 2000 yılında Neyzen Mehmet AKSEL’in teşviki ile Ney’e gönül verdi ve ilk Ney derslerine başladı. Aydın Lisesi müzik öğretmeni Mine İNKAYA ile kurduğu müzik grubuyla birçok konser, dinleti ve televizyon programında ney üfledi.

Müzik hayatını lisans eğitimi düzeyinde sürdürme ideali ile konservatuara hazırlık çalışmalarına başladı. Ege Üniversitesi Devlet Türk Mûsikîsi Konservatuarı’nda öğretim görevlisi Tanburi Sami BÜYÜKÖZTEKİR’den nazariyat dersleri aldı.

2001 yılında Afyon Kocatepe Üniversitesi Devlet Konservatuarı Klasik Türk Müziği Temel Bilimler Bölümü’nü kazandı. Kültür Bakanlığı Ankara Devlet Klâsik Türk Müziği Korosu Ses ve Ney Sanatçısı Timuçin ÇEVİKOĞLU’ndan feyz aldı. Konservatuardan mezuniyetinden bugüne dek müzik çalışmalarını sürdürmektedir.

NAme: Human - Fotoğraf Galerisi