Emrah Günay

1956 yılında Hekimhan – Malatya’da doğan sanatçı, 1977’de İstanbul Çapa İlk Öğretmen Okulunu (Resim Semineri) bitirdi. Aynı yıl İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Yüksek Resim Bölümü’ne girdi. 1984 yılında Yüksek Resim bölümünden mezun oldu.

1997’de Yıldız Teknik Üniversitesi Güzel Sanatlar Bölümü’nde Resim Okutmanı olarak göreve başlayan sanatçı, 1998 yılından beri Yıldız Teknik Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi Sanat Bölümü Bileşik Sanatlar Programı’nda Öğretim Görevlisi olarak çalışmaktadır.

Sanatçı, 2002 yılında İTÜ Sosyal Bilimler Enstitüsü Sanat Tarihi Bölümünde Doktora programına başlamıştır. Sanat ve Tasarım Fakültesinin kuruluş aşamasında Sanat Bölümü Başkan Yardımcılığı ve Bileşik Sanatlar Program Yürütücüsü Yardımcılığı görevlerini üstlenmiştir.

Sanatçının ulusal ve uluslararası özel ve kurumsal koleksiyonlarda resim, heykel ve fotoğraf çalışmaları yer almaktadır.

Sanatçı, YTÜ deki görevinin yanı sıra, çalışmalarını restore ettirdiği Beyoğlu’ndaki tarihi binadaki atölyesinde sürdürmektedir.

Emrah Günay Resimleri - Fotoğraf Galerisi